Ndërlidhjet

PARIS


Nëntë persona janë plagosur lehtë nga shpërthimi i një bombe pranë ambasadës së Indonezisë në Paris.
Zyrtarë të Indonezisë, shpërthimin e cilësuan si akt terrorist, ndërsa autoritetet franceze thanë se fjala është për "një akt me qëllime kriminale".
"Menjëherë u informova për incidentin. Duket sikur të jetë akt kriminal, që synon t'i dëmtojë interesat e Indonezisë dhe përfaqësive të saj në Francë", tha në Hanoj presidenti francez Jacques Chirac, i cili po qëndron në një vizitë në Vietnam.
XS
SM
MD
LG