Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut tha se do t'i vazhdojë bisedimet 6-palëshe bërthamore nëse Shtetet e Bashkuara do të heqnin dorë nga "armiqësia" ndaj sundimtarëve të saj.
Në deklaratën e bërë publike nga agjencia zyrtare verikoreane e lajmeve, Uashingtoni është akuzuar për bllokimin e bisedimeve, të cilat gjithashtu i përfshijnë Korenë e Jugut, Kinën, Japoninë dhe Rusinë.
XS
SM
MD
LG