Ndërlidhjet

SOFJE


Qeveria e Bullgarisë bullgare i ka filluar hetimet ndaj disa kompanive të vendit, të cilat nga Shtetet e Bashkuara janë akuzuar se i kanë shitur armë Irakut gjatë sundimit të Saddam Husseinit.
Inspektori amerikan i armëve Charles Dulfer tha dje se 3 kompani bullgare i kishin shitur armë Irakut, ndërsa 3 tjera kanë blerë dhe stërshitur naftë nga Iraku.
XS
SM
MD
LG