Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet ta kenë rolin e udhëheqësit gjatë bisedimeve për statusin final të Kosovës", ka thënë gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë, ish senatori amerikan Bob Dole. Dole sot ka marrë "Medaljen e Artë të Lirisë", që i është ndarë nga presidenti Ibrahim Rugova, më 12 qershor të këtij viti.
Dole është takuar edhe me kryeministrin Bajram Rexhepi si dhe me shefin e UNMIK-ut Soren Jessen Petersen.
XS
SM
MD
LG