Ndërlidhjet

NJU JORK


Vlerat e bursave amerikane dhe dollarit kanë shënuar rënie, kurse çmimi i naftës të premtën shënoi rekord të ri, pas raportit të qeverisë amerikane, sipas të cilit, punësimi është më i vogël se ç'është pritur.
Departamenti i Punës raportoi se punëdhënësit amerikanë në shtator kanë punësuar 96 mijë veta, krahasuar me parashikimet për 145 mijë punësime të reja.
Pas publikimit të raportit, euro u ngjit në 1.24 dollarë, ndërsa një fuçi nafte në bursën e Nju Jorkut arriti vlerën 53.31 dollarë.
XS
SM
MD
LG