Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani zyrtarë ka përshëndetur zgjedhjet e djeshme presidenciale në Afganistan, njëherësh të parat në historin e këtij vendi. Kryeministri pakistanez Shaukat Aziz i bëri këto komente gjatë një konference të përbashkët për shtyp në Islamabad me kancelarin gjerman Gerhard Shreder. Aziz tha me këtë rast se "Pakistani plotësisht mbështet zgjedhjet në Afganistanin fqinjë dhe se ky proces është një hap i mirë për arritjen e paqes në botë".
XS
SM
MD
LG