Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

GAZA


Së paku një palestinez është vrarë dhe 4 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një rakete në kampin e refugjatëve palestinez Jabalja në Rripin e Gazës.
Ushtria izraelite, e cila për të 11 ditë me radhë po i vazhdon sulmet ajrore ndaj këtij kampi, nuk ka komentuar sulmet ku shumica e viktimave janë civilë. Vdekjet e fundit e çuan në mbi 90 numrin e palestinezëve të vrarë gjatë ofenzivës izraelite, e cila synon t'i pengojë militantët që të shkrepin raketa kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG