Ndërlidhjet

KAJRO


Konferenca ndërkombëtare organizuar nga Egjipti rreth procesit elektoral në Irak, do të fillojë punimet më 25 nëntor, u bë e ditur sot në Kajro.
Ndërkohë që zyrtarë të qeverisë irakiene thanë se mbajtja e një konference të tillë ka për qëllim të ndihmojë në mbajtjen e zgjedhjeve siç është paraparë në janar.
Nga ana tjetër zyrtarë të Egjiptit thanë se qëllim i konferencës është t'i ndihmohet popullit irakien në çështjet politike, ekonomike dhe të sigurisë.
XS
SM
MD
LG