Ndërlidhjet

TRIPOLI


Autoritetet në Libi kanë njoftuar për arrestimin e 17 pjesëtarëve të një grupi që është i lidhur me rrjetin terroristë të Osama Bin Ladenit. Ministri për Siguri Kombëtare Naser al-Mabruk tha se "Libia ka arrestuar këta terroristë të dyshuar që vijnë nga disa pjesë të Indisë dhe Azisë Qëndrore".
XS
SM
MD
LG