Ndërlidhjet

SHKUP


Ministrja e Jashtme e Suedisë, Laila Freivalds po qëndron sot në Shkup me ftesë të homologes së saj maqedonase Ilinka Mitreva. Gjatë ditës, ajo do të takohet me presidentin e Maqedonisë Branko Cërvenkovski, me kryeministrin Hari Kostov dhe me ministren e Punëve të Jashtme, Ilinka Mitreva.
Shefja diplomacisë suedeze Laila Freivalds më vonë arrinë në Kosovë, me ç'rast do të takojë udhëheqësin e serbëve të Kosovës Oliver Ivanoviq, ndërkaq nesër do të zhvillojë takime me udhëheqës të institucioneve vendore dhe ndërkombëtare me të cilët do të diskutojë çështjen e sigurisë në vend.
XS
SM
MD
LG