Ndërlidhjet

BEOGRAD


Nën organizimin e Këshillit Kombëtar Serb të Mitrovicës, disa qindra persona të shpërngulur nga Kosova sot kanë protestuar në Beograd, duke kërkuar bojkotimin e zgjedhjeve në Kosovë.
Lidhur me tubimin, anëtari i kryesisë së Kuvendit të Kosovës Oliver Ivanoviq, ka deklaruar se "në mesin e serbëve të Kosovës ende ekziston fryma e kundërmitingjeve", dhe se organizatorët e tubimit të sotëm "i kanë detyruar njerëzit të protestojnë".
XS
SM
MD
LG