Ndërlidhjet

TOKIO


Ndihma ekonomike afatshkurte është kyçe për luftimin e terrorizmit, tha zëvendës kryeministri irakien Barham Saleh, në konferencën donatore për Irakun që mbahet në Japoni.
"Ne nuk e nënvleftësojmë sfidën e gjendjes së sigurisë në Irak, me të cilën përballen qeveria dhe populli irakien, por pamjet e dhunës që i shihni në ekranet televizive nuk e pasqyrojnë realitetin", tha Saleh në hapje të konferencës ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG