Ndërlidhjet

KABUL


Komandanti i forcave të koalicionit në Afganistan, gjenerali amerikan David Barno, tha se zgjedhjet e fundit presidenciale paraqesin disfatë për terrorizmin.
"Suksesi i madh i këtyre zgjedhjeve paraqet humbje strategjike për Talibanët dhe Al Kaidën, dhe është kthesë për Afganistanin dhe popullin afgan. Zgjedhjet vërtetuan se procesi paqësor politik i bazuar në demokracinë dhe lirinë, gjithmonë do t'i mundë kërcënimet terroriste", tha gjenerali Barno.
XS
SM
MD
LG