Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku tetë veta janë vrarë pas dy shpërthimeve të fuqishme që kanë goditur sot Zonën e Gjelbërt në Bagdad, ku janë të vendosura ambasada amerikane, ajo britanike si dhe qeveria irakiene.
Më herët, dy oficerë të ushtrisë irakiane, një gjykatës dhe një gazetar janë qëlluar për vdekje gjatë disa sulmeve të tjera në Bagdad dhe Bakuba.
Në zhvillime të tjera në Irak, një grup i militantëve ka ekzekutuar një shtetas turk, i cili mbahej peng që prej një muaji.
XS
SM
MD
LG