Ndërlidhjet

KABUL


"Ka filluar sot në Afganistan numërimi i votave nga zgjedhjet presidenciale të së shtunës", tha kryetari i Organizaës për Mbikqyrjen e Procesit Zgjedhor Farooq Uardak. "Momenti për të cilin qytetarët afganë dhe mbarë bota kanë pritur, tashmë ka ardhur. Numërimi i votave ka filluar sot", tha Uardak, për të shtuar se rreth 8 milion afganë, që përbëjnë 85 për qindshin e votuesve të regjistruar kanë marrë pjesë në zgjedhjet presidenciale të së shtunës.
XS
SM
MD
LG