Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 5 veta janë vrarë dhe më shumë se 16 janë plagosur gjatë sulmeve ajrore të ushtrisë amerikane ndaj caqeve të kryengritësve në Fallujah. Ndërkohë që ushtria e Shteteve të Bashkuara është në gjendje të lartë gadishmërie shkaku i fillimit të muajit të Ramazanit, i cili vitin e kaluar filloi me shkallëzim të dhunës së kryengritësve.
XS
SM
MD
LG