Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti rus, Vladimir Putin, ka vazhduar vizitën në Kinë, ku është takuar me kryeministrin kinez, Ven Xhiabao.
Të dy vendet me këtë rast kanë nënshkruar disa marrëveshje, mes të cilave dhe ato për kufirin e përbashkët mes dy vendeve. Kina e Rusia kanë 55 vjet histori të mardhënieve diplomatike dypalëshe.
XS
SM
MD
LG