Ndërlidhjet

GJENEVË


Rreth 70 mijë njerëz kanë vdekur në rajonin e Darfurit në Sudan nga marsi i këtij viti. Janë këto informacionet e bëra publike nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Të njëjtat burime theksojnë se cdo muaj afro 10 mijë njerëz në Darfur janë viktima të kequshqimit dhe urisë. Darfuri është i mbërthyer në një konflikt mes rebelëve dhe forcave paraushtarake arabe.
XS
SM
MD
LG