Ndërlidhjet

LONDËR


Një anketë ndërkombëtare e opinionit tregon se publiku në 8 vende nga 10 ku është zhvilluar anketa mbështet senatorin demokrat John Kerry përballë presidentit aktual George Bush, në garën presidenciale amerikane.
Kerry ka fituar në Australi, Britani, Kanada, Japoni, Spanjë, Francë, Meksikë dhe Korenë e Jugut. Ndërsa mbështetja më e madhe për presidentin Bush është në Rusi dhe Izrael.
XS
SM
MD
LG