Ndërlidhjet

BAGDAD


Një seri shpërthimesh, që kanë ndodhur mëngjesin e sotëm në Bagdad, kanë pasur si cak pesë kisha, të cilave iu kanë shkaktuar dëme materiale. Nuk njoftohet për viktima.
"Ka qenë një shpërthim i madh në rrugë rreth orës 4:40. Gjendesha në dhomën time kur ka ndodhur sulmi", ka shpjeguar një punonjës i sigurisë në një nga kishat e sulmuara.
Ndërkaq një punonjës mjekësor ka vdekur dhe 9 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi pranë një spitali në Bagdad.
XS
SM
MD
LG