Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani do vazhdojë të punojë në programet e tij bërthamore, po është i gatshëm të shtyjë edhe për një kohë ndërprerjen e prodhimit të uraniumit të pasuruar.
Këto qëndrime vijnë në një kohë kur Uashingtoni ka deklaruar një plan të ri të iniciuar nga Britania, Franca dhe Gjermania. Ky plan synon të bindë Teheranin për t'i dhënë fund prodhimit të uraniumit të pasuruar që përdoret për prodhimin e bombave.
XS
SM
MD
LG