Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush po udhëheq kundër rivalit të tij për këtë post, John Kerry 46 me 44 përqind, tregon hulumtimi i opinionit i publikuar sot, i realizuar nga Reuters/Zogby. Analistët kanë shpjeguar se ky dhe rezultatet e tjera të hulumtimeve të opinionit, tregojnë se në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara më 2 nëntor, pritet një garë tejet e ngushtë ndërmjet presidentit George Bush dhe kandidatit demokrat për këtë post, John Kerry.
XS
SM
MD
LG