Ndërlidhjet

MINSK


Në Bjellorusi sot po mbahen zgjedhjet parlamentare dhe referendumi lidhur me çështjen se a do ti lejohet presidentit Aleksander Lukashenka edhe mandati i tretë në këtë post. Sipas kushtetutës aktuale, presidenti mund të zgjedhet vetëm dy mandate. Këto votime po vëzhgohen nga qindra monitorues ndërkombëtarë.
XS
SM
MD
LG