Ndërlidhjet

BAGDAD


Aeroplanët luftarakë amerikanë e kanë bombarduar qytetin Falluajah, ndërsa forcat tokësore janë përleshur me kryengritësit e prirë nga jordanezi Abu Musab al-Zarqawi.
Raportohet se janë vrarë 4 civilë, përfshirë një fëmijë.
Në Bagdad, një mortajë e goditi një depo të armëve në Sadr City, duke lënë të vrarë dy trupa irakiene dhe një civil.
Në një incident tjetër, 9 policë irakianë u vranë në një pritë ndërmjet qyteteve Latifija dhe Jusufia.
XS
SM
MD
LG