Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat izraelite kanë depërtuar në kampin e refugjatëve Rafah në kufi me Egjiptin, në kërkim të militantëve palestinezë dhe gjetjen e tuneleve që përdoren për kontrabandimin e armëve.
Njoftohet se kundër forcave izraelite ka pasur të shtëna me armë automatike dhe me mortaja. Agjencitë e lajmeve raportojnë se nga operacioni i fundit 18 ditësh i forcave izraelite në pjesën veriore të Rripit të Gazës kanë vdekur së paku 120 palestinezë.
XS
SM
MD
LG