Ndërlidhjet

BEOGRAD


Mocioni i mosbesimit ndaj presidentit serb, Boris Tadic, i kërkuar nga deputëtet e Partisë Socialiste të Sllobodan Millosheviqit dhe radikalët e Sheshelit, është paraqitur në Kuvend dhe do të diskutohet gjatë kësaj jave.
104 deputetët kanë kërkuar votbesimin e presidentit, pasi sipas tyre ai ka shkelur kushtetutën kur ka kërkuar nga serbët e Kosovës që të marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, që do zhvillohen të shtunën.
XS
SM
MD
LG