Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 14 irakianë, përfshi dhe policë, janë vrarë nga sulmet në Bagdad dhe Mosul.
Forcat amerikane kanë liruar nga arresti një udhëheqës vendor të Falluxhës, derisa kryeministri irakian ka kërcënuar se do të pushtojë Falluxhën nëse nuk dorëzohet Abu Musa al Zarkuai, i kërkuar për organizim të shumë sulmeve vetvrasëse.
Në të tjera zhvillime pritet që ministri britanik i mbrojtjes, Geoff Hoon, të njoftojë parlamentin lidhur me kërkesën amerikane për të vendosur trupa britanike në Bagdad
XS
SM
MD
LG