Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TEHERAN


Irani është i gatshëm të bisedojë rreth mundësisë për vazhdimin e vendimit, sipas të cilit Teherani zyrtar nuk mund të prodhojë uranium të pasuruar. Megjithatë zyrtarët iranianë kanë theksuar se nuk do të pranojnë që Iranit t'i hiqet mundësia për të prodhur uranium të pasuruar për qëllime civile.
Gjatë kësaj jave pritet që Britania, Franca dhe Gjermania t'i paraqesin Iranit një plan të ri, që synon të detyrojë Iranin të heqë dorë nga programet bërthamore e vecanërisht prodhimi i uraniumit të pasuruar, që përdoret në prodhimin e bombave.
XS
SM
MD
LG