Ndërlidhjet

HAGË


80-90 për qind e dëshmitarëve të kërkuar nga mbrojtja e Sllobodan Millosheviqit nuk kanë pranuar të paraqiten para gjykatës së Hagës. Kështu ka deklaruar avokati Steven Kay, sipas të cilët një pjesë e dëshmitarëve nuk kanë pranuar të vijnë për shkak të moslejimit nga qeveritë përkatëse.
Kay ka theksuar se dhe qeveria e Beogradit ka shtyrë për 15 muaj vendimin për të lejuar zyrtarët serbë të dëshmojnë në gjyqin kundër ish presidentit jugosllav, Millosheviq.
XS
SM
MD
LG