Ndërlidhjet

JERUSALEM


Human Rights Ëatch dhe Agjencia e Kombeve të Bashkuara për refugjatët opalestinezë kanë akuzuar Izraelin s eka shkelur ligjin ndërkombëtar gjatë operacioneve të javëve të fundit në Rripin e Gazës.
Mbi 700 njerëz kanë mbetur pa shtëpi derisa së paku 120 palestinezë kanë humbur jetën gjatë javëve të fundit.
XS
SM
MD
LG