Ndërlidhjet

MINSK


Zgjedhjet e fundit në Bjellorusi ishin të parregullta dhe kishte një numër shkeljesh deklaruan vëzhguesit ndërkombëtar. Bjellorusia zhvilloi zgjedhjet e përgjithshme ku të gjitha vendet u fituan nga partia në pushtet si dhe referendumin që i hap rrugën kandidimit për një mandat të tretë presidentit aktual Aleksandër Llukashenko.
XS
SM
MD
LG