Ndërlidhjet

MINSK


Më shumë se 500 qytetarë po protestojnë në Minsk të Bjellorusisë kundër rrezultateve të referendumit, sipas të cilave presidentit aktual Aleksander Llukashenko i lejohet edhe një mandat. Poashtu njoftohet se policia ka arrestuar më shumë se 20 protestues. Vëzhguesit ndërkombëtare vlerësuan se këto zgjedhje ishin të parregullta dhe kishte një numër shkeljesh.
XS
SM
MD
LG