Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjykata e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara e filloi gjykimin e policit ushtarak amerikan, të akuzuar për abuzimin e të burgosurve në burgun Abu Ghraib.
I akuzuari Ivan Frederick ka pranuar fajin për katër akuzat: sulm, keqtrajtim të të burgosurit, kryerje të aktit të pandershëm dhe braktisje të detyrës.
XS
SM
MD
LG