Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga shpërthimi i dy makinave bombë në Samara të Irakut një fëmijë është vrarë dhe 13 të tjerë janë plagosur. Njoftohet se një shpërthim i ngjashëm ka ndodhur edhe në Bagdad mirëpo nuk raportohet për viktima në njerëz.
Ndërkohë, ushtria amerikane po i vazhdon sulmet ndaj caqeve të kryengritësve në Fallujah.
Në zhvillime të tjera organizata humanitare 'CARE International' ka pezulluar operacionet në Irak pas rrëmbimit të Margaret Hassan, drejtueses së zyrës në Bagdad.
XS
SM
MD
LG