Ndërlidhjet

KABUL


Tre ushtarë amerikanë dhe përkthyesi i tyre janë plagosur dje nga një shpërthim pranë rrugës në Afganistanin jugor.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se nga shpërthimi i bombës artizanale ishin shkatërruar dy automjete ushtarake.
Po dje, dy ushtarë amerikanë janë plagosur kur për shkaqe teknike, helikopteri i tyre ishte rrëzuar afër qytetit perëndimor Herat.
XS
SM
MD
LG