Ndërlidhjet

VJENË


Irani tha se do ta shqyrtojë propozimin e tre vendeve të Bashkimit Evropian, që të pranojë teknologji bërthamore nëse Teherani heq dorë nga pasurimi i uraniumit.
Franca, Britania dhe Gjermania sot ia paraqitën Teheranit propozimin gjatë takimit 3-orësh në selinë e Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore në Vjenë.
XS
SM
MD
LG