Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BUKURESHT


Ministrat e Jashtëm dhe përfaqësues të lartë të nëntë vendeve të Ballkanit takohen sot në Bukureshtë për të diskutuar lidhur me zhvillimet në rajon dhe rritjen e bashkëpunimit mes tyre.
Në këtë takim, që kryesohet nga presidenti rumun, Ion Iliesku, pritet të marrin pjesë ministrat e Jashtëm të Shqipërisë, Bosnje-Hercegovinës, Bullgarisë, Greqisë, Maqedonisë, Rumanisë, Serbisë e Malit të Zi dhe Turqisë. Ministrat do të shkëmbejne pikëpamjet e tyre lidhur me zhvillimet politike në rajonin e Evropës Juglindore.
XS
SM
MD
LG