Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

UASHINGTON


Departamenti i Shtetit ka ngritur shqetësimin se grupet ekstremiste po përgatisin sulme terroriste kundër interesave amerikane në Kirgizstan.
Në të tjera zhvillime Shtetet e Bashkuara kanë bërë të ditur masat e reja të sigurisë për vizitorët dhe personat q ënuk janë qytetarë amerikanë e që marrin mësime fluturimi.
Rrëmbyesit e katër aeroplanëve më 11 shtator të vitit 2001 kishin marrë mësime pilotimi në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG