Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 14 njerëz kanë humbur jetën si pasojë e dy sulmeve të ndara me automjete bombë.
Sulmi ndodhi në një qendër aftësimi të policisë vendase që drejtohej nga forcat amerikane dhe Garda kombëtare irakiane. 10 policë humbën jetën e së paku 40 të tjerë u plagosën.
Sulmi i dytë, që kishte si cak një pikë kontrolli të Gardës kombëtare irakiane, shkaktoi katër viktima në mesin e gardistëve dhe gjashtë të plagosur.
XS
SM
MD
LG