Ndërlidhjet

PESHAUAR – PAKISTAN


Drejtuesit e fiseve lokale i janë bashkangjitur forcave pakistaneze që janë në kërkim të Abdullah Mesud. Mesud ka qenë i burgosur në burgun e Guantanams, i dyshuar për lidhje me Al-Kaidën dhe besohet se qëndron pas rrëmbimit dhe vrasjes së inxhinierëve kinezë pak kohë më parë.
XS
SM
MD
LG