Ndërlidhjet

TOKIO


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka hedhur poshtë kërkesën e Koresë së Veriut, që Uashingtoni të plotësojë disa kushte përpara se Penjani të marrë pjesë në bisedimet gjashtë palëshe.
Bisedimet mes Shteteve të Bashkuara, Japonisë, Kinës, Koresë së Veriut, Koresë së Jugut dhe Rusisë shihen si mundësi për zgjidhjen paqësore të krizës së armëve bërthamore të vendit komunist.
XS
SM
MD
LG