Ndërlidhjet

MADRID


Mbi 300 shkencëtarë nga gjithë bota janë mbledhur në Spanjë për të diskutuar rreth vlerave të jashtëzakonshme të vajit të ullirit në shëndetin e njeriut.
Shkencëtarët besojnë se mënyra mesdhetare e ushqimit që ka në themel të saj vajin e ullirit, peshkun dhe perimet e freskëta është arsye pse Spanja ka numër shumë më të ulët të sëmundjeve të zemrës se vendet e tjera evropiane.
Sipas shkencëtarëve vaji i ullirit ndikon në eshtrat e forta dhe lufton plakjen.
XS
SM
MD
LG