Ndërlidhjet

MINSK


Demonstruesit janë mbledhur në ditën e gjashtë rradhazi të protestave drejtuar kundër qeverisë së presidentit Aleksandër Llukashenko.
Policia ka ndaluar një numër protestuesish gjatë kësaj jave, përfshi dhe Anatoli Lebedko, udhëheqësin e partisë më të madhe opozitare.
XS
SM
MD
LG