Ndërlidhjet

PRISHTINË


Mbrëmë vonë, Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut, në cilësinë e vëzhguesit, ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve të djeshme në Kosovë, pas përpunimit të 17% të vendvotimeve. Sipas këtij Këshilli, LDK udhëheq me 47, PDK ka 27, AAK ka fituar 8, ORA 6, PSHDK 1.8 dhe të tjerët 10%.
XS
SM
MD
LG