Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në Shtetet e Bashkuara po intensifikohet fushata për zgjedhjet presidenciale të 2 nëntorit. Kandidati demokrat John Kerry e ka akuzuar presidentin Bush se po përpiqet ti frikësoj votuesit me deklarimet për terrorizëm. Presidenti Bush tha se rivali ti tij është i pavendosur dhe se, siç u shpreh ai, senatori Kerry vuan nga "amnezia zgjedhore".
XS
SM
MD
LG