Ndërlidhjet

PRISHTINË


Bartësi i Listës Qytetare Serbe që ka marrë pjesë në zgjedhjet e djeshme në Kosovë, Sllavisha Petkoviq, ka deklaruar se mbi votuesit është bërë "presion i paparë".
Ndërkaq bartësi i "Listës serbe për Kosovën dhe Metohinë" Oliver Ivanoviq, për pjesëmarrjen e ulët të serbëve në zgjedhje, e ka fajësuar qeverinë e Serbisë.
XS
SM
MD
LG