Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanovic, filloi një vizitë dy ditore në Shqipëri për të diskutuar bashkëpunimin dy palësh dhe atë në nivel rajonal. Kabineti i Presidentit të Shqipërisë njofton se Vujanovic do takohet me Moisiun, kreun e Kuvendit, Servet Pëllumbi dhe kryeministrin Fatos Nano.
Dy vendet kanë rritur së fundi bashkëpunimin, vecanërisht në luftën kundër krimit të organizuar dhe trafiqeve.
XS
SM
MD
LG