Ndërlidhjet

ROMË


Koalicioni i kryeministrit italian të qendrës së djathtë Silvio Berlusconi ka humbur të shtat vendet e parlamentit për të cilat u votuia në zgjehdje të parakohshme. Berlusconi ka mbështetur pa rezerva luftën ën Irak, derisa opozita dhe opinioni publik e kanë kundërshtuar atë.
XS
SM
MD
LG