Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Kronikat e mrekullueshme të natës" me autor Radovan Karaxhiqin, është romani më i shitur në panairin e librit në Beograd, ndonëse cmimi i tij, mbi 17 dollarë, ka qenë i lartë për buxhetin e serbëve. Karaxhiq i kërkuar nga Gjykata e Hagës për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Bosnjë e ka shkruar librin gushtin e kaluar, derisa mbetet ende më i kërkuari nga Gjykata e Hagës.
XS
SM
MD
LG