Ndërlidhjet

MITROVICË


Sllavisha Petkovic nga "Nisma qytetare Serbia", subjekt politik i serbëve të Kosovës, që morri pjesë në zgjedhjet e të shtunës, ka bërë të ditur se subjekti që ai drejton është i gatshëm të hyjë në koalicion qeveritar me Partinë Demokratike të Kosovës që drejtohet nga Hashim Thaci.
"Besoj se Thaci nëse dëshiron mund të garantojë siguri për serbët dhe kushte për kthim të pakushtëzuar. Nëse është i përgatitur për një gjë të tillë ne jemi të gatshëm të bisedojmë", ka deklaruar Petkovic për agjencinë e lajmeve Reuters.
XS
SM
MD
LG